Зерносушарки: які бувають та їх властивості

1 лютого 2024 Bengaluru 207
Зерносушарки: які бувають та їх властивості

Вирощування зернових культур - справа не з найлегших, яка займає багато часу та проходить декілька етапів. Один із них - збір зерна та його сушка. Від того, наскільки відповідальним буде підхід до цього процесу, залежить термін зберігання врожаю та його якість. Для того, аби цей етап був вдалим, необхідні зерносушарки. Основна їх функція - сушка зернових культур, під час якої зменшується вологість зерна, що дозволяє йому довше зберігатися. До того ж, на етапі сушки відбувається дозрівання врожаю та покращуються його якості.

Які існують зернові сушарки, які їх особливості та як обрати?

Зерносушарки поділяються на два основні види:
- Мобільні - експлуатуються на малих сільськогосподарських підприємствах. Це сушарки на колесах, які легко переміщуються за допомогою трактора;
- Стаціонарні - підходять для середніх та великих підприємств. Вони монтуються стаціонарно і не можуть легко переміщуватися.

Інша класифікація поділяє зерносушарки на циклічні та потокові:
- Циклічні. Процес завантаження, сушки, охолодження та вивантаження відбувається поступово або циклічно. Завдяки такому принципу роботи зникає від 2 до 20% вологи. Проте за один цикл неможливо висушити велику кількість зерна.
- Потокові. Процес завантаження, сушки, охолодження та вивантаження відбувається потоково. На відміну від циклічного принципу, дозволяє висушити велику кількість зерна одночасно.

Також сушарки класифікують за видами конструкції:

- Шахтні - найпопулярніші у сільському господарстві. Дозволяють сушити усі зернові культури та будь-якого рівня вологості. Сушиться зерно у вертикальних шахтах, всередині яких рухається під силою власної ваги, що дозволяє економити паливо. У порівнянні з іншими зерносушарками, викид пилу - мінімальний. Шахтні сушарки довговічні та не дуже шумні. Явних недоліків немає, адже влаштовані максимально універсально.
- Колонкові - відносяться до сушарок змішаного потоку. З точки зору рівномірності кінцевої вологості зерна, теплової ефективності та економії палива, колонкові сушарки займають одне із перших місць. Дозволяють сушити будь-які зернові культури без складної підготовки. Після експлуатації легко очищуються. Основний недолік колонкових сушарок - виділення великої кількості пилу та порушення цілісності зерна.
- Баштові - забезпечують високу продуктивність. Зерно сушиться завдяки гарячому повітрю, яке проходить між двома сітчастими циліндрами. Завдяки такій конструкції продукт не застряє та сушиться рівномірно.
- Мобільні - можуть бути циклічними та потоковими, проте популярнішими є перші. Вони дуже зручні у використанні та не потребують додаткових монтажних робіт. Проте процес сушіння у таких сушарках надзвичайно енерго- та часозатратний.
- Модульні - складаються із модулів і працюють за принципом подачі холодного та гарячого повітря через потік зерна. Дуже просто обслуговуються та найменш затратні у всіх сферах. В процесі роботи, сітки забиваються і сушарку потрібно чистити, що є значним недоліком. До того ж, можливо сушити лише один тип зернової культури.

Як вибрати?

Перед вибором сушарки, необхідно відповісти на декілька запитань:

- які культури потрібно сушити?
- яка передбачається вологість зерна?
- на якому паливі працюватиме сушарка?
- зерносушарка повинна бути мобільна чи стаціонарна?
- який бюджет потрібно виділити для покупки обладнання?

Відповівши на ці запитання, можна переходити до вибору зернових сушарок. На що потрібно звернути увагу?

1. Досвід інших підприємств. Важливим є те, в якому стані знаходяться зерносушарки того чи іншого типу, пропрацювавши рік-два. Обладнання багатьох виробників з часом покриваються іржею та швидко ламаються. Тому на цей пункт необхідно одразу ж звернути свою увагу.
2. На якому паливі працює сушарка зерна. Одним із недорогих видів палива є метан або пропан-бутан. Тому для економії можна вибирати саме таке обладнання.
3. Конструкція. Універсальні сушарки і ті, які не потребують переоснащення при переході з одного виду зерна на інший - найзручніший варіант.
4. Рівномірність сушки. На цей пункт також варто звернути свою увагу. Важливо, щоб повітря рівномірно розподілялося на усе зерно, а також не пошкоджувало його цілісності. Завдяки цьому урожай зберігатиметься довше.
5. Додаткові витрати. Купуючи сушарку, варто дізнатися у виробника, чи потрібна додаткова техніка для транспортування обладнання. Адже це в рази збільшить вартість зерносушарки. До того ж, що знадобиться для монтажу. Адже цей процес також займає багато часу та грошей.

Отже, сушка зерна - надзвичайно важливий процес для збереження та покращення його властивостей, а також тривалого зберігання. У цьому ніяк не обійтися без зерносушарок, які мають свої особливості. Враховуючи власні потреби, кожен може вибрати для себе сушарку, яка задовольнить усі вимоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зерносушарки: які бувають та їх властивості
Техніка, обладнання для АПК

Зерносушарки: які бувають та їх властивості

Основна функція зерносушарки - сушка зернових культур, під час якої зменшується вологість зерна, що дозволяє йому довше зберігатися. Також, на етапі сушки відбувається дозрівання врожаю та покращуються його якості

1 лютого 2024 208
Зернові культури: які бувають та їх характеристика
Рослинництво

Зернові культури: які бувають та їх характеристика

Зернові культури - основний продукт сільського господарства у багатьох країнах світу. До зернових культур відносяться: пшениця, жито, кукурудза, ячмінь, овес, просо, рис, сорго, тритикале, а також гречка із сімейства гречаних.

19 серпня 2019 2475
В Японії відкриють ферму на якій будуть працювати лише роботи
Цікаве та корисне

В Японії відкриють ферму на якій будуть працювати лише роботи

У 2017 році японська агротехнічна компанія Spread планує відкрити ферму з вирощування салату. Новий сільськогосподарський об'єкт буде повністю автоматизованим: весь процес роботи контролюватимуть роботи

20 жовтня 2015 1555
Вирощування буряків, догляд та збір врожаю
Рослинництво

Вирощування буряків, догляд та збір врожаю

Буряк - це солодкий, корисний для здоров'я овоч багатий на антиоксиданти. Саме завдяки їм, він містить червоні пігменти, які запобігають утворенню ракових клітин та мають серцево-захисні властивості

22 травня 2015 1959
Часник, користь та властивості часнику, лікування часником
Продукти харчування

Часник, користь та властивості часнику, лікування часником

Впродовж років люди вживають часник як ліки, що допомагають запобігати і лікувати різноманітні захворювання та хвороби. Насамперед, вірусні інфекції, а також паразитів, грибкові захворювання, погане травлення та втому

1 травня 2015 8322

Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове