Багато людей вважають, що горох - це дешевий ресторанний гарнір, який прикрашає основну страву на тарілці. Проте, він є досить корисним для здоров'я і має багато переваг серед інших овочів.
Завдяки своїм властивостям, його використовують не тільки як харчовий продукт, але і у якості лікувального засобу. Відвар із пагонів зеленого горошку сприяє виведенню каменів з нирок, а також допомагає нормалізувати роботу передміхурової залози.
Користь гороху
Регулює вагу
Горох містить багато поживних речовин з мінімальним вмістом жиру. Кухлик гороху містить менше 100 калорій, але натомість багата на білки, клітковини та мікроелементи.
Попереджує виникнення раку шлунка
Горох містить велику кількість поліфенолів, а саме куместролу, які спрямовані на захист нашого здоров'я. Дослідження показали, що вживання лише 2 мг цього фітоестрогену кожного дня, допомагають запобігти появі раку шлунка. А кухлик гороху містить щонайменше 10 мг.
Підвищує імунну систему, додає енергії та уповільнює процес старіння. Це відбувається завдяки високому рівню антиоксидантів, таких як флавоноїди, фенольні кислоти та поліфеноли (куместрол).
Запобігає появі зморшок, хвороби Альцгеймера, артриту, бронхіту, остеопорозу. А також горох має сильні протизапальні властивості.
Регулює цукор в крові
Велика кількість білка та клітковини уповільнює засвоєння цукру в крові.
Запобігає серцевим захворюванням
Утворення нальоту на стінках кровоносних судин спричинене надмірним стресом та запаленням. Багато антиоксидантних та протизапальних сполук, які містить горох, підтримують здоров'я кровоносних судин. Велика кількість вітаміну В1 і фолієвої кислоти, В2, В3, В6 знижуюють рівень гомоцистеїну, який є небезпечний і може спричинити серцево-судинні захворювання.
Корисний для навколишнього середовища
Горох вступає у взаємодію з бактеріями в грунті, щоб поглинути азот з повітря і перемістити його в грунт. Це зменшує потребу застосовувати штучні добрива, оскільки один із їхніх основних інгрідієнтів - азот. Після того як горох зібраний, рослину злегка ламають з метою створення більше органічного добрива для грунту. Горох також може рости при мінімальній вологості, не потребує зрошування чи великої кількості води. А отже, він є ідеальним врожаєм у багатьох областях.
Попереджує виникнення запору
Високий вміст клітковини, яку містить горох покращує, здоров'я кишечника і перистальтику.
Здорові кістки
Один кухлик гороху містить 44% вітаміну К, що допомагає укріпити кальцій всередині кісток. Вітаміни групи В також допомагають запобігти остеопорозу.
Знижує вміст поганого холестерину
Ніацин, що міститься в горосі допомагає зменшити виробництво тригліцеридів, таким чином знижуючи рівень поганого холестерину в організмі.
Способи зберігання гороху
Найбільш корисним вважається свіжозібраний горох. Проте, його можна зберігати декількома способами: заморозити, засушити та консервувати. Якщо хочете зберегти свіжість якомога довше, заморозьте його, щоб уповільнити процес перетворення цукру на крохмаль. Заморожений горох зберігає свій колір, фактуру і поживні речовини краще, ніж консервований. Сухий горох має майже в 2 рази більше білка, ніж зелений горошок. Пам'ятайте, що консервований та заморожений горошок внаслідок обробки містить значну кількість натрію (від 300 до 600 мл на склянку). Тому, переконайтеся, що Ви добре промили його перед приготуванням та використанням.
Як купити якісний горох?
При покупці замороженого горошку, ретельно його обирайте, звертаючи увагу на виробника. Більш витончені марки пропонують відповідно кращу якість. В такому разі горошок повинен бути менш крохмалистий та більш ароматний. Коли Ви купуєте свіжий зелений горошок, зверніть увагу на його колір і фактуру. Найкраще купувати свіжозібраний, оскільки вміст цукру швидко перетворюється на крохмаль.
Застереження для вживання гороху в їжу
Незважаючи на свою корисність горох має певні недоліки. Він спричинює важкість шлунку та вздуття, тому його не рекомендують вживати у великих кількостях. Людям, які страждають такими захворюваннями як розлад нирок, холецистит, подагра вживання гороху слід виключити взагалі.
Виявляється, користь у складі рису. Для нашого організму рис поставляє вітаміни групи В і вітамін Е, амінокислоти, калій, залізо, фосфор, лецитин, кальцій, цинк, а також ряд важливих мікроелементів
7 січня 2016 2325Виноград - один з найпопулярніших і смачних плодів, багатий вітамінами А, С, В6 і фолієвою кислотою, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм та селеном. Виноград містить багато води і відмінно підходить для гідратації. Він досить корисний для організму, оскільки має усі необхідні поживні речовини та малу кількість калорій
4 листопада 2015 3483Гарбузове насіння - відмінне джерело клітковини і мононенасичених жирних кислот, які є корисними для роботи серця. Крім того, насіння містить білок, мінерали та вітаміни необхідні для здоров'я
24 жовтня 2015 3714Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що належить до сімейства гарбузових і надзвичайно багатий життєво важливими речовинами, антиоксидантами та вітамінами. Він містить вітаміни А і С, а також флавоноїдні полі-фенольні антиоксиданти, такі як лютеїн, каротин. Це один з найбільш популярних польових культур, що культивуються по всьому світу
21 жовтня 2015 17867Такий корисний і доступний кожному продукт як яйця, може доставляти організму величезну користь, а також сприяти схудненню. З такою заявою виступили вчені, які всупереч усім забобонами заявили, що людині необхідно вживати 1-2 яйця в тиждень
5 жовтня 2015 1519Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове