Яблуко, користь та застереження від вживання яблук

25 липня 2015 Bengaluru 4083
Яблуко, користь та застереження від вживання яблук

Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених фруктів, які на додачу корисні для здоров'я. Цей фрукт містить багато фіто-поживних речовин.

Деякі антиоксиданти, що містяться в яблуках зміцнюють здоров'я та запобігають пошкодженню клітин, яке виникає внаслідок окислення під час нормальної діяльності клиітин.

Яблука містять корисне для організму волокно - пектин. Одне яблуко середнього розміру містить близько 4 гр клітковини. Пектин класифікується як розчинне, в'язке і сприяюче бродінню волокно, що дає велику кількість переваг для здоров'я.

Користь яблук

- Яблука містять антиоксиданти та усі поживні речовини необхідні для оптимального росту і розвитку.

- Яблука не містять насичених жирів і холестерину, тому є низькокалорійними. Тим не менш, вони багаті клітковиною, яка допомагає запобігти засвоєнню поганих жирів в кишечнику. Клітковина також оберігає слизову оболонку товстої кишки від впливу токсичних речовин сполучаючись з канцерогенами, що спричинюють ракові утворення і сприяє їх виведенню.

- Яблука містять велику кількість вітаміну С і бета-каротину. Вітамін С - потужний природний антиоксидант. Вживання продуктів багатих цим вітаміном допомагає організму виробляти стійкість до інфекційних захворювань і вивільняти шкідливі, протизапальні вільні радикали з організму.

- Яблучний плід є хорошим джерелом вітамінів групи В, таких як рибофлавін, тіамін, піридоксин (вітамін В6, використовується як стимулятор в обміні речовин). Разом ці вітаміни допомагають у процесі метаболізму, а також сприяють різним синтетичним функціям в організмі людини.

- Яблука несуть велику кількість мінералів, таких як калій, фосфор і кальцій. Калій є важливим компонентом клітин та біологічних рідин і допомагає контролювати частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск, таким чином зменшуючи негативний вплив натрію.

Вживання яблук:

Допомагає отримати біліші зуби
Яблуко не замінить зубну щітку, але кусання і жування яблука стимулює вироблення слини в роті, знижуючи таким чином карієс за рахунок зниження рівня бактерій.

Знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера
Дослідження показали, що яблучний сік сприяє уникненню хвороби Альцгеймера і допомагає боротися з наслідками старіння мозку.

Захищає від хвороби Паркінсона
Дослідження показали, що люди, які вживають продукти з високим вмістом клітковини отримують певний захист від розвитку хвороби Паркінсона, яка характеризується пошкодженням нервових клітин мозку. Вчені пояснюють це наявністю антиоксидантів, що сприяють у боротьбі з вільними радикалами.

Запобігає виникненню різних форм раку
Вчені довели, що вживання яблук допомагає знизити ризик розвитку раку підшлункової залози на 23%. Окрім того, речовини, що містяться в яблучній шкірці сприяють у боротьбі проти ракових клітин в печінці, товстій кишці та молочних залозах. Екстракти з цілих яблук можуть зменшити кількість і розмір пухлин молочної залози. А також, регулярне вживання клітковини, що міститься в яблуках зменшує ризик виникнення ректальних пухлин.

Зменшує ризик виникнення діабету
Жінки, які їдять принаймі 1 яблуко вдень мають на 28% менше шансів захворіти діабетом типу 2 в порівнянні з тими, хто взагалі не вживає цього корисного фрукту. Яблука містять розчинну клітковину, яка врегульовує рівень цукру в крові.

Зменшує рівень холестерину
Розчинні волокна, що містяться в яблуках з'єднуються з жирами в кишечнику і таким чином призводять до зниження рівня холестерину. А це в свою чергу є корисним для здоров'я.

Підтримуює здоров'я серця
Фенольні сполуки, що містяться в шкірках яблук запобігають потраплянню холестерину у кров і утворенню затвердінь на стінках артерій. Якщо всередині артерій утворюються бляшки, вони знижують приплив крові до серця, що в результаті призводить до ішемічної хвороби серця.

Запобігає утворенню каменів в жовчному міхурі
Камені в жовчному міхурі утворюються внаслідок великої кількості холестерину в жовчі. Вони частіше трапляються при ожирінні. Щоб запобігти каменям в жовчному міхурі, лікарі рекомендують дієти з високим вмістом клітковини. Клітковина, що міститься в яблуках допоможе Вам контролювати свою вагу і рівень холестерину в організмі.

Ефективне при запорах та діареї
Клітковина, що міститься в яблуках допомагає нормалізувати стул поглинаючи надлишок води в кишечнику або навпаки вивільняючи її.

Заспокоює роздратований кишечник
Синдром роздратованого кишечника може бути спричинений запором, діареєю, болями в животі і здуттям живота. Щоб контролювати ці симптоми лікарі рекомендують зменшити вживання молочних та жирних продуктів, і включити у свій раціон продукти багаті на клітковину.

Запобігає утворенню геморою
Геморой - це розпухлі вени в анальному каналі. Хоча вони і не загрожують життю, проте можуть бути дуже болючими. Геморой спричинений великим тиском в тазових і ректальних областях. А клітковина, що міститься в яблуках полегшує процес випорожнення і тим самим зменшує чутливість геморою.

Допомагає контролювати вагу
Багато проблем зі здоров'ям пов'язані з надмірною вагою. Серед них хвороби серця, інсульт, високий кров'яний тиск, діабет 2 типу та утруднене дихання під час сну. Щоб управляти своєю вагою і поліпшити загальний стан здоров'я, лікарі рекомендують дієту насичену клітковиною. Продукти з високим вмістом клітковини є ситними і не містять багато калорій.

Сприяє детоксикації печінки
Ми постійно вживаємо токсини завдяки напоям або різним продуктам харчування. Печінка відповідає за виведення цих токсинів з організму. Найкраще детоксикації печінки сприяють яблука.

Підвищує імунну систему
Червоні яблука містять антиоксидант під назвою кверцетин. Дослідження довели, що кверцетин може допомогти підвищити і зміцнити імунну систему, особливо якщо Ви перебуваєте у стресовому стані.

Запобігає катаракті
Люди, які вживають фрукти, що містять антиоксиданти та багаті на клітковину, мають менше шансів на розвиток катаракти.

Запобіжні заходи та попередження

Ці фрукти є безпечними у більшості випадків, оскільки яблука та яблучний сік не викликають жодних побічних ефектів. Проте, забороняється їсти насінини з середини яблук, так як вони містять цианід і є отруйними. Вживання великої кількості насіння (1 чашка) може навіть призвести до летальних випадків. Цианід вивільняється в шлунок під час перетравлення насіння, тому процес появи симптомів отруєння може зайняти кілька годин.

Під час вагітності або у період годування груддю не рекомендують вживати яблука у великих кількостях. Вони також можуть викликати алергічні реакції у людей, які є чутливими до плодів сімейства розоцвітих. До них належать: абрикоси, мигдаль, слива, персик, груша і полуниця. Якщо у Вас є алергія на ці фрукти, перш ніж вживати яблука проконсультуйтесь із лікарем.

Як правильно вибирати і зберігати яблука?

Свіжі яблука є легко доступними в магазинах впродовж цілого року. Проте, будьте уважні коли їх купуєте. Обирайте тверді плоди, уникаючи фруктів з маркуванням, оскільки вони можуть приховувати дефекти.

Свіжі яблука можуть зберігатися при кімнатній температурі протягом декількох днів, а в холодильнику від 2 до 3 тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Експорт яблук з України в ЄС в 2016 р збільшився в 347 разів
АПК України

Експорт яблук з України в ЄС в 2016 р збільшився в 347 разів

Поставки яблук з України в країни ЄС зросли в 2016 р. в 347 разів, до 1,13 тис. т в порівнянні з 2013 роком

28 березня 2017 1569
У 2016 році експорт яблук, груш та айви з України виріс у 2,8 рази
АПК України

У 2016 році експорт яблук, груш та айви з України виріс у 2,8 рази

Минулого року експорт яблук, груш та айви зріс у 2,8 рази. У 2016 році простежувалася чітка тенденція відновлення поставок на зовнішні ринки українських яблук

24 березня 2017 1508
Рис, користь рису та вміст вітамінів
Продукти харчування

Рис, користь рису та вміст вітамінів

Виявляється, користь у складі рису. Для нашого організму рис поставляє вітаміни групи В і вітамін Е, амінокислоти, калій, залізо, фосфор, лецитин, кальцій, цинк, а також ряд важливих мікроелементів

7 січня 2016 2325
Виноград, користь винограду для здоров'я, вміст вітамінів та мінералів у винограді
Продукти харчування

Виноград, користь винограду для здоров'я, вміст вітамінів та мінералів у винограді

Виноград - один з найпопулярніших і смачних плодів, багатий вітамінами А, С, В6 і фолієвою кислотою, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм та селеном. Виноград містить багато води і відмінно підходить для гідратації. Він досить корисний для організму, оскільки має усі необхідні поживні речовини та малу кількість калорій

4 листопада 2015 3484
Гарбузове насіння, користь, вміст мінералів та вітамінів у насінні гарбуза
Продукти харчування

Гарбузове насіння, користь, вміст мінералів та вітамінів у насінні гарбуза

Гарбузове насіння - відмінне джерело клітковини і мононенасичених жирних кислот, які є корисними для роботи серця. Крім того, насіння містить білок, мінерали та вітаміни необхідні для здоров'я

24 жовтня 2015 3715

Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове