Вишні - кісточкові плоди, що належать до сімейства розоцвітих. Вони дуже смачні, поживні і без сумніву гарні, оскільки ними часто прикрашають святкові торти, тістечка і навіть напої. Проте, окрім свого надзвичайного смаку та вигляду плоди вишні містять багато корисних поживних речовин та унікальних антиоксидантів.
Вживання вишень підвищує антиоксидантну активність в організмі. Вони є джерелом клітковини необхідної для правильного функціонування травневої системи. Одна чашка свіжих вишень має 87 калорій, 22 гр вуглеводів, 1 гр білка і 3 гр клітковини. Вишні належать до тих фруктів, які найкраще очищають організм та виводять токсини. Своїми очищуючими властивостями вони завдячують антоціанам. Антоціани належать до групи флавоноїдів, які надають яскравого забарвлення багатьом фруктам. Тому, вживаючи їх, Ви не тільки отримуєте корисні вітаміни, але й на додачу захищаєте себе від ракових та вікових захворювань і отримуєте хороший сон вночі.
Користь вживання вишень
Допомагають при артриті та запаленнях
Велика кількість антиоксидантів, що містяться у вишнях зменшує рівень оксиду азоту - складова, що спричинює виникнення остеоартриту та ревматоїдного артриту. Крім того, вживання цих ягід знижує ризик нападів і загострення подагри.
Допомагають понизити рівень цукру в крові у людей хворих на діабет
Вишні містять антоціани (антиоксидант) - природний барвник, що забезпечує пігмент у фруктах і приносить користь здоров'ю. Дослідження показали, що антоціани збільшують виробництво інсуліну на 50%.
Зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань
Дослідження виявили, що вишні можуть зменшити ризик інсульту. Вони також збалансовують координацію та понижують кров'яний тиск. Вишні містять цинк, залізо, калій, марганець і мідь. Калій є дуже важливим мінералом, що допомагає серцю нормально функціонувати та регулює серцевий ритм.
Зменшують ризик виникнення раку товстої кишки
Вживання продуктів, що містять харчові волокна допомагає контролювати надлишок ваги. Надмірне збільшення ваги є фактором ризику раку. Дослідження показали, що вживання вишень значно знижує ризик утоврення пухлин. Антоціани, що містяться у вишнях зменшують ризик раку товстої кишки.
Покращують пам'ять
Вишні допомагають покращити пам'ять і моторну функцію завдяки тому, що містять антоціани (червоні пігменти, що зберігаються в основному в шкірці), які мають потужні антиоксидантні властивості. Їх вважають "їжею для мозку" оскільки вишні запобігають втраті пам'яті.
Вишні є низькокалорійними. Однак вони багаті поживними речовинами, вітамінами і мінералами. Вишні багаті вітамінами С, Е, калієм, магнієм, фолієвою кислотою і клітковиною. Також, вони є відмінним джерелом бета-каротину (вітамін А). Насправді, вишні містять його більше ніж чорниці і полуниці. Вишневі ватрушки, так само як і свіжозібрані вишні, містять чимало корисних для здоров'я сполук, що є необхідними для гарного самопочуття.
Допомагають нормалізувати сон
Вишні - є єдиним природним джерелом мелатоніну, гормону, що регулює внутрішній стан організму та цикли сну. Мелатонін виробляє заспокійливий ефект на нейрони головного мозку, регулюючи роздратованість нервової системи, таким чином допомагає полегшити невроз, безсоння і головний біль.
Допомагають шкірі виглядати молодшою
Високий концентрат антиоксидантів, що містяться у вишні творять дива для шкіри. Дослідження показали, що вживання чероного вишневого соку (1 склянка вдень) уповільнює процес старіння. Це єдиний фрукт, який містить найбільшу кількість антиоксидантів в порівнянні з іншими. Антиоксиданти борються з вільними радикалами (завдяки яким Ви виглядаєте старшими) ефективно сповільнюючи процес старіння.
Корисні при проблемах зі шкірою
Вишневий сік рекомендується в якості альтернативного лікування вугрів. Багаті вітаміном А, вишні мають антибактеріальні властивості, які боряться з бактеріями на шкірі і ефективно видаляють токсини з крові.
Корисні для волосся
Завдяки тому, що вишні багаті антиоксидантами, вони є корисними для росту волосся і допомагають контролювати його випадіння.
Як правильно вибрати і зберігати вишні?
Вишневий сезон триває з кінця травня до серпня. Однак, свіжі стиглі вишні мають короткий термін придатності. Тому, купуючи їх пильнуйте. Обирайте ягоди з яскравою і блискучою шкіркою з зеленим стеблом, що міцно прикріплене до верхньої частини плоду.
Зберігайте свіжі вишні в холодильнику. Перед вживанням промийте водою і дайте трохи постояти, щоб вони досягли кімнатної температури. Для того, щоб отримати максимальну кількість вітамінів, їх вживають разом зі шкіркою.
Свіжозібрані вишні також можна заморожувати і консервувати.
Виявляється, користь у складі рису. Для нашого організму рис поставляє вітаміни групи В і вітамін Е, амінокислоти, калій, залізо, фосфор, лецитин, кальцій, цинк, а також ряд важливих мікроелементів
7 січня 2016 2325Виноград - один з найпопулярніших і смачних плодів, багатий вітамінами А, С, В6 і фолієвою кислотою, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм та селеном. Виноград містить багато води і відмінно підходить для гідратації. Він досить корисний для організму, оскільки має усі необхідні поживні речовини та малу кількість калорій
4 листопада 2015 3484Гарбузове насіння - відмінне джерело клітковини і мононенасичених жирних кислот, які є корисними для роботи серця. Крім того, насіння містить білок, мінерали та вітаміни необхідні для здоров'я
24 жовтня 2015 3715Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що належить до сімейства гарбузових і надзвичайно багатий життєво важливими речовинами, антиоксидантами та вітамінами. Він містить вітаміни А і С, а також флавоноїдні полі-фенольні антиоксиданти, такі як лютеїн, каротин. Це один з найбільш популярних польових культур, що культивуються по всьому світу
21 жовтня 2015 17868Такий корисний і доступний кожному продукт як яйця, може доставляти організму величезну користь, а також сприяти схудненню. З такою заявою виступили вчені, які всупереч усім забобонами заявили, що людині необхідно вживати 1-2 яйця в тиждень
5 жовтня 2015 1519Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове