Контейнерне овочівництво широко поширене в багатьох країнах. В Україні такий спосіб обробітку культурних рослин теж стає популярним. У справу йдуть старі дитячі ванночки і відра, високі ящики і квіткові горщики. Вирощувати овочі можна і в мішках.
Контейнерні грядки доречні на дуже маленьких дачних ділянках, де на рахунку кожна п'ядь землі. Втім, їх можна влаштовувати і на кордонах сусідніх ділянок, де протягом теплої пори пустує невеликий простір, щорічно заростаючи бур'яном, а часу і сил на його видалення не залишається.
Зазвичай для обробітку рослин беруть старі ємності, які відправляються в заміське "заслання". Однак роздобути для свого дачного господарства кілька великих ємностей - завдання не завжди доступне. Вихід - використовувати мішки від цукру або пакети для сміття, розраховані на великий об'єм. Перші, звичайно, краще, так як пропускають вологу, по-друге потрібно зробити прорізи для стоку води. Кількість гнучких грядок залежить від городника і розмірів дачної території.
Ідеальні культури для вирощування в мішках - огірок, кабачок, патисон, гарбуз. Пару таких гнучких ємностей можна віддати під декоративні однорічники: незвично виглядають, наприклад, звисають з них батоги квітучої настурції. А ось горох, насіння якого можна висівати протягом літа, краще підняти на опору. В цьому випадку дозріваючі плоди не торкаються грунту, залишаючись чистими навіть після дощу.
У липні в "мішечний город" не пізно висіяти насіння ранньостиглих сортів кабачка. Вони зацвітуть на 25-27-й день після сходів, а на формування дрібного товарного плоду потрібно 10-12 днів. Якщо від весняної посадки залишилося трохи цибулі-сівка, то її також можна висадити в одну з ємностей, щоб отримати ароматне перо. Швидко дадуть урожай листовий салат і шпинат. На мішках з посівами можна написати назву культури і сорту.
Наповнювати мішки можна наступним чином: на дно укладають товстий шар виполотих бур'янів або різаної трави з газонокосарки, 2 совка золи, 1 совкову лопату добре перепрілого гною або компосту. Верхній шар займає городня земля.
Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове