Полуниця - це найкраща рослина для вирощування, як в приміщенні у контейнерах, так і в землі. Все що, для цього необхідно, це сонячна місцина, де вона може отримувати принаймі від 6 до 8 годин сонячного світла в день. Якщо немає достатньо сонячних променів, то їх можна замінити штучним сонячним світлом.
Полуниці можна вирощувати цілий рік, в закритому приміщенні з відповідним освітленням і грунтом, якщо клімат не підходить для вирощуванні на вулиці. Садити полуницю рекомендують в добре провітрюваних зонах з хорошою циркуляцією повітря. Для того, щоб отримати ягоди, необхідно для початку вибрати тип полуниці і посадити його правильно.
Типи полуниць
Існує багато різних сортів полуниці. Однак, всі поділяються на 3 категорії:
- ті, що дозрівають тільки в червні;
- постійно дозріваючі ягоди;
- нейтральні.
Полуниці, що дозрівають в червні дають великий урожай один раз на рік протягом 3 тижнів.
Постійно дозріваючі ягоди дають урожай двічі на рік, перший раз навесні, а другий в кінці літа або восени.
Нейтральні часто вважають новим удосконаленим видом полуниць. Вони здатні давати плоди безперервно з червня по вересень. Цей різновид полуниці полюбляє прохолодні температури і не дає ягід в жаркому кліматі.
У кожного типу є чимало різних сортів. Всі вони відрізняються кліматом та умовами вирощування. Так наприклад, альпійська полуниця, що належить до постійно дозріваючого типу полуниці найкраще підходить для вирощування в закритому приміщенні, оскільки вона найбільш пристосована до умов в тіні.
Як посадити і виростити полуниці на землі
У місцевостях з холодною зимою, полуниці слід садити ранньою весною, як тільки починаються роботи на землі. У більш теплих районах, полуниці слід висаджувати осінню. Звичайно, якщо Ви плануєте вирощувати її в приміщенні, тоді можна садити у будь-який час року.
Перед посадкою рекомендують додати добрива. Посадивши полуниці, щодня перевіряйте їх і поливайте часто, поки не пустять коренів. Вода має важливе значення для хорошого розвитку плоду. Уникайте посадки полуниці у місцях, де раніше росли помідори, картопля, баклажани, перець, оскільки це може призвести до передчасного в'янення. Ретельний догляд потребується для того, щоб зберегти полуниці здоровими і обмежити використання пестицидів.
Полуниці сприятливі до борошнистої роси, тому якщо рослина має фіолетові плями зверху на лицевій стороні листя і білий гриб зісподу, її слід обробити фунгіцидом. Перед застосуванням уважно прочитайте інструкцію і дотримуйтесь усіх рекомендацій.
Підготування полуниці для посадки у горщик
Полуниця повинна бути очищена перед посадкою. Старе листя слід видалити, а коріння обрізати до довжини приблизно від 10 до 13 см. Якщо є пошкоджені ділянки на рослині, вони також повинні бути вилучені.
Корені необхідно замочити у воді протягом години або відразу перед посадкою.
Найкращий грунт для вирощування полуниці в закритому приміщенні повинен мати рівень рН між 5,3 і 6,5.
Контрольне вивільнення добрив повинне бути змішане із грунтом, для того, щоб полуниці отримували достатню кількість поживних речовин, поки вони ростуть в горщику або кошику. Використовуйте близько 24 стебел полуниць для горщика висотою 40 см.
Можна вирощувати полуницю в насінинах. Після закупки насіння, помістіть їх в морозильну камеру на 2 тижні. Це дозволить насінню розростись відразу після посадки, оскільки холод симулює зимову погоду. Підготуйте горщик з 1 см землі, 0,75 см грунту для декоративних рослин та 2,25 см торфу. Змочіть суміш грунтів водою та посійте насінини зверху. Злегка посипте торфом поверх насіння. Утримуйте насіння вологим і під прямими сонячними променями. Процес проростання займає від 2 до 3 тижнів. Після того, як вони виросли, їхнє листя готове до пересадки в контейнери. Полуниці, які почали вирощувати з насінин дають ягоди вже на другий рік.
Догляд за полуницями
Протягом перших 6 тижнів будь-які квітки, що з'являються на стеблі повинні бути відрізані. Це допомагає полуниці звикнути до нового середовища, перш ніж спрямовувати всю свою енергію, на процес росту і дозрівання. Рослини слід поливати щодня, поки вони не починають розростатись, як правило це стається після 6 - тижневого періоду. На цьому етапі, поливайте тільки у випадку, коли грунт сухий зверху.
Збір полуниці
Полуницю збирають як тільки плід стає червоним. Точний відтінок червоного, який вказує на ступінь стиглості ягоди залежить від сорту полуниці.
Найкраще збирати її в суху погоду.
Збираючи переконайтесь, що стебло рослини залишається в грунті.
Свіжозібрана полуниця зберігається протягом 2 днів в холодильнику, для більш тривалих періодів зберігання її слід заморозити.
На Херсонському машинобудівному заводу (ХМЗ) стартувало виробництво новинки - комбайна, який отримав ім'я Skif 280 Superior - перелицьованої версії комбайна Sampo Rosenlew SR 3085 Superior
15 березня 2017 1334Кажуть, що полуниця не вимагає дуже складного догляду і може бути вирощена вдома, на підвіконнях. Методів для цього багато і вони різні, розсаду можна вирощувати навіть в поліетиленових мішках або в звичайних горщиках і ящиках
25 липня 2016 2888Від такої рослини як малина не відмовиться жоден садівник, так як куш цієї ягоди може рости в одному місці дуже довго і для його посадки не потрібно особливих зусиль. Але до вибору місця посадки малини все-таки потрібно підійти дуже серйозно
25 березня 2016 4191Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове