Кукурудза належить до злакових культур, що вирощуються у теплий сезон. Цю літню сільськогосподарську рослину легко вирощувати у будь-якому саду.
Існує декілька різних сортів кукурудзи. Різниця між традиційною і цукровою кукурудзою криється перш за все у смаку.
У звичайної кукурудзи важчий качан і вона має смак крохмалу, в той час як цукрова більш м'яка і має приємний солодкий смак. Посадити солодку кукурудзу досить легко і цей процес не сильно відрізняється від вирощування традиційної кукурудзи. Правильна посадка є дуже важливою, оскільки від неї залежить подальший розвиток рослини протягом цілого літа. Якщо Ви зробите все правильно, то зможете отримати свіжі качани у найкоротші терміни.
Сорти кукурудзи
Існують різні сорти кукурудзи, що відрізняються кольором (білий, жовтий, або гібрид), розміром качана, смаком і періодом дозрівання.
Ранні сорти дозрівають протягом 55 - 70 днів, сортам, які дають плоди в середині сезону необхідно 70 - 85 днів для дозрівання, а пізніми вважаються ті, котрим на дозрівання необхідно більше 85 днів.
Період дозрівання залежить як від сорту кукурудзи, так і від умов вирощування, в першу чергу наявності тепла.
Солодкі гібриди кукурудзи діляться на декілька груп в залежності від рівня вмісту цукру:
- Звичайні - ароматні, стресостійкі, але не дуже солодкі в порівнянні з іншими видами, оскільки їхній цукор швидко перетворюється на крохмаль впродовж 24 годин після збору.
- Солодкі - стресостійкі, солодкі на смак, однак як і звичайні швидко перетворюють свій цукор на крохмаль. При посадженні їх не потрібно ізольовувати від нормальних гібридів.
- Цукрові - гібриди, які містять в 2-3 рази більше цукру ніж звичайні. У цього виду кукурудзи цукор перетворюється на крохмаль дуже повільно після збору, що дозволяє зберегти смак трохи довше. Проте, вони не такі стресостійкі, як інші сорти. Цукрові сорти чутливі до холоду і їм часто невистачає аромату, як і звичайним гібридам. Також вони повинні бути ізольовані від інших сортів через процес запилення, інакше втратять свій первинний смак.
За останні декілька років, з'явилися інші поліпшені сорти кукурудзи, однак як правило, це лише різні комбінації трьох основних типів. Тому, з'ясувати який з сортів потрібно ізолювати від інших досить складно.
Як правильно посадити цукрову кукурудзу?
В залежності від місцевості, кукурудзу рекомендують садити у різний період. Травень і червень вважаються найсприятливішими місяцями для посадки. Проте, будьте обережні і не посадіть зерна надто рано, так як холодний грунт призведе до гниття насінин. Найкраще посадити ранні сорти на початку сезону, а потім чекати кілька тижнів, щоб посадити пізні сорти. Таким чином Ви зможете мати свіжу кукурудзу впродовж цілого літа.
Перед посадкою не забудьте одягнути рукавички. Переконайтеся, що грунт теплий, вище 13°С. Він повинен бути пухким з нейтральним рівнем рН (6,0 - 7,0). Для посадження рекомендують використовувати оброблені інсектицидами насінини. Отже, візьміть насіння кукурудзи і посійте його 1,5 см глибиною в прохолодний вологий грунт і 4,5 см в теплий і сухий грунт.
Рослини кукурудзи повинні бути посаджені 30 см один від одного і принаймі 75-90 см між рядами. Це захистить їх від перехресного запилення, якщо Ви посадили різні сорти. У випадку схрещення цукрової кукурудзи з іншими сортами, як результат Ви отримаєте кукурудзу зі смаком крохмалу, тому ретельно слідкуйте за процесом посадки. Проте, якщо Ви вирішили садити лише один сорт і це цукрова кукурудза, в такому разі її краще садити блоками, а не окремими рядками, оскільки процес запилення відбувається за допомогою вітру. Рослинам легше запліднюватись, коли вони знаходяться поруч одна від одної.
Догляд
Цукрова кукурудзва вимагає особливого догляду. Вона потребує збагаченого добривами грунту, тому азот є особливо важливим. Застосовуйте азотні добрива після того, як рослини виростають 20 см у висоту і вдруге коли починають з'являтись китиці. Захищайте стебла кукурудзи від бур'янів, які поглинають воду на рівні з рослиною. Оброблюйте грядки неглибоко, так щоб не травмувати коріння. Грунт має бути добре дренованим, щоб утримувати постійну вологу. Поливайте кукурудзу, якщо довгий час немає дощу, для того, щоб вона отримувала достатню кількість вологи. Не підливайте її зверху, оскільки Ви можете змити пилок, необхідний для запліднення.
Найбільшою проблемою у боротьбі зі шкідниками є тварини. Спробуйте посадити гарбуз поблизу кукурудзи, так як він має колюче листя, тварини будуть триматись подалі від рослини, оскільки не люблять наступати на колючі листки.
Особливу увагу зверніть на присутність чорного грибка. Якщо Ви його виявили, одразу знищіть поки він не поширився на решту кукурудзи.
Намагайтесь садити рослину раніше, щоб уникнути кукурудзяних черв'яків. Для боротьби із черв'яками, які їдять зерна кукурудзи, знищіть стебла восени, щоб вбити зимуючих личинок кукурудзяного метелика.
Врожай
Збирати кукурудзу досить легко. Кожне стебло повинно мати щонайменше один качан кукурудзи. Такий качан можна зривати після 20 днів з появи перших ознак росту китиці (в народі відома як "коси кукурудзи"). Якщо ці китиці коричневі, а качани починають набухати, таку кукурудзу можна збирати.
Дозрілий качан просто зірвіть рукою і очистіть від шовку і листя. З деяких стебел може вирости другий качан, але він дозріває пізніше.
Якщо Ви пропустите оптимальний час збору урожаю, цукрова кукурудза буде швидко псуватись, так як цукор перетворюватиметься у крохмаль.
Солодкі сорти кукурудзи втрачають солодкість невдовзі після збору, тому приготуйте їх або консервуйте відразу.
Також кукурудза добре заморожується, щоправда без качана.
У зерновому балансі України ячмінь займає важливе місце. Хоч вирощується ця культура повсюдно, її агротехніка не така вже проста
27 березня 2018 1733Хмельницька група компаній "Фруктовий світ Україна" і "Агролідер" ініціювали багаторічну програму з вирощування та експорту квасолі. Це найбільший "квасолевий" проект в Центральній Європі
28 березня 2017 1641В Україні врожайність зернових може досягти тих же показників, що і в США, але тільки без ГМО, вважає президент компанії AgroGeneration Джон Шморгун
24 березня 2017 1302Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове