Як виростити журавлину (клюкву) на присадибній ділянці

22 березня 2016 Bengaluru 3504
Як виростити журавлину (клюкву) на присадибній ділянці

На своїй присадибній ділянці журавлину (клюкву) виростити досить просто, особливо якщо ділянка добре освітлена, багата вологою і торфом. Все це є на більшості дачних ділянок, тим більше якщо це болотиста місцевість, наприклад українське полісся.

Журавлина - декоративний чагарник, який буде постачати Вас ягодами і радуватиме Ваше око.

Період дозрівання журавлини залежить від її сорту. Цвітіння болотної журавлини починається в кінці травня - на початку червня, а дозрівання ягід відбувається в кінці серпня - перших числах вересня.

Коріння журавлини, в основному, закладають на глибині близько 10-15 см, причому на гілках 2-3 років вони найбільш розвинені, після 3-6 років вони всихають, а на їх зміну виростають нові. Кислий і багатий вологою грунт найбільш підходить для журавлини, за відсутністю такого слід додати в грунт сфагнового торфу.

Журавлина любить світло, тому висаджувати її необхідно на багатому сонцем місці. Посадку найкраще здійснювати восени або навесні. Перед висадкою грунт повинен бути вологим. Кущі потрібно висаджувати на відстані 30-35 сантиметрів один від одного, а стебла прив'язати до кілочків або присипати землею.

Журавлина - досить невибаглива, не вимагає обрізки, підгодівлю можна проводити тільки при поганому її зростанні. Кожен другий рік корисно вносити в грунт, де ростуть кущі, мінеральні добрива.

Журавлина має ряд корисних і цілющих властивостей.

У ній міститься безліч вітамінів і корисних мінералів. Ягода містить велику кількість аскорбінової кислоти, яка зміцнює імунітет, бореться зі старінням і інфекціями. Журавлина є джерелом антиоксидантів, таких як фенольні кислоти, вітамін Е, антоціани, що володіють протизапальними властивостями, а також уповільнюють старіння. Вона багата вітамінами B1, B2, B5, B6, PP, K, а також такими корисними елементами, як залізо, калій, фосфор, магній, йод та інші.

Ягоди журавлини використовуються як антибактеріальний, протизапальний засіб, при ангіні, авітамінозі, ревматизмі, проблемах з травною системою, з метою профілактики серцево-судинних захворювань, а також в масках для шкірних покривів при зовнішньому застосуванні.

Журавлина незамінна тим, що її корисні властивості зберігаються при будь-якій її обробці. Ягоду можна зберігати замороженою, робити з неї соки, морси і варення. Журавлина залишатиметься завжди живильною і корисною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зерносушарки: які бувають та їх властивості
Техніка, обладнання для АПК

Зерносушарки: які бувають та їх властивості

Основна функція зерносушарки - сушка зернових культур, під час якої зменшується вологість зерна, що дозволяє йому довше зберігатися. Також, на етапі сушки відбувається дозрівання врожаю та покращуються його якості

1 лютого 2024 208
Зернові культури: які бувають та їх характеристика
Рослинництво

Зернові культури: які бувають та їх характеристика

Зернові культури - основний продукт сільського господарства у багатьох країнах світу. До зернових культур відносяться: пшениця, жито, кукурудза, ячмінь, овес, просо, рис, сорго, тритикале, а також гречка із сімейства гречаних.

19 серпня 2019 2476
Контейнерне овочівництво - як альтернатива для дачника
Сад, город, дача

Контейнерне овочівництво - як альтернатива для дачника

Контейнерне овочівництво широко поширене в багатьох країнах. В Україні такий спосіб обробітку культурних рослин теж стає популярним

19 серпня 2019 1315
Як зберігати селеру в зимовий період?
Продукти харчування

Як зберігати селеру в зимовий період?

Корисні поради, як правильно зберігати селеру на протязі тривалого часу в зимовий період

22 листопада 2016 2649
Як пікірувати розсаду
Сад, город, дача

Як пікірувати розсаду

На 4-6 тижні зростання розсади необхідно провести її пікіровку - розсаджування паростків в окремі ємності. Це робиться для зміцнення кореневої системи рослини, а також щоб дати їй більше простору для зростання

25 липня 2016 2101

Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове