Вирощування томатів - справа клопітка, але вкрай вигідна. Поміркуйте самі: при правильному догляді з одного куща можна збирати до 10 кг плодів.
Як же саме слід вирощувати помідори, щоб восени зібрати багатий урожай?
Всьому свій час
Дуже важливо максимально точно визначити термін посіву насіння на розсаду. Адже якщо посіяти його рано, розсада може вирости слабенькою, їй буде важко адаптуватися до грунту. Якщо ж посіяти пізно, вона може не встигнути зміцніти.
Якщо великого досвіду вирощування томатів немає, можна слідувати рекомендаціям місячного календаря, що докладно описує про терміни висадки тих чи інших сортів. Але для себе варто усвідомити таке: в грунт висаджується 2-місячна розсада.
Відбір і підготовка насіння
Насіння можна купувати в магазині, а можна заготовлювати самостійно.
- У першому випадку рекомендується звертатися до перевірених продавців, які торгують насінням не перший рік. Інакше існує ризик придбання неякісного посадкового матеріалу, з якого нічого не виросте.
- Другий варіант забезпечує безкоштовними насінням, придатними для посадки на протязі 8 років, але вимагає від садівника вміння вибирати "правильні" плоди, які підходять для заготівлі насіння.
За пару днів до посіву насіння слід оглянути і, відібравши якісні екземпляри, покласти їх в ємність з водою. Ті насінинки, що спливли на поверхню - порожні. Їх треба злити. Решту насіння потрібно знезаразити, помістивши хвилин на 20 в розчин марганцівки. Після цього їх треба залишити годин на 9 в чистій воді (кімнатної температури). Насінини, що пройшли таку підготовку матимуть хороший "імунітет" і з них виростуть чудові кущі.
Посів насіння на розсаду
Перш ніж сіяти насіння, слід підготувати грунт. Його можна купити в магазині, взяти з садової ділянки, або "приготувати" самостійно, змішавши дерен, перегній, сульфат калію, сечовину, суперфосфат і торф.
Також слід заздалегідь приготувати ємності для розсади. Це можуть бути пластикові контейнери, торф'яні стаканчики, або дерев'яні шухлядки.
План посіву раніше замоченого насіння такий:
1. заповнити ємності грунтом;
2. зволожити грунт;
3. підготувати лунки 0,6 см глибиною (при посадці в великі ємності між лунками витримується відстань в 2,5 см);
4. висадити в кожну лунку 1-2 зерна і присипати грунтом. Поливати не потрібно.
Якщо насіння попередньо не замочене, сіяти його потрібно на глибину до 1,5 см, а після цього вже полити.
Всі ємності слід прикрити поліетиленовою плівкою, або пластиковою кришкою, щоб забезпечити парниковий ефект.
Догляд за сіянцями
Ємності з сіянцями потрібно розмістити в теплому світлому місці. Температура повітря повинна бути не нижче +20 градусів.
У процесі пророщування грунт потрібно регулярно зволожувати, а з вкриваючої поверхні видаляти конденсат. З появою сходів верхнє покриття можна буде зняти.
Коли на паростках з'явиться 3 повноцінних листочка (приблизно на 10-й день), їх рекомендується пересадити в більш просторі ємності.
Якщо у розсада пожовтіє і почне опадати нижнє листя, її потрібно буде підгодувати азотними добривами. Якщо ж вони стануть фіолетовими, потрібно буде внести фосфор.
Висадка розсади
Вирощувати помідори можна у відкритому грунті або в теплиці. У першому випадку слід вибрати місце з максимальною освітленістю, надійно захищене від вітру. Грунт повинен бути легким, супіщаного або суглинистого типу.
Висаджувати рослини рекомендується в кінці травня, коли пройде загроза заморозків. Для висадки готують лунки, глибина яких дорівнює висоті ємності з розсадою. Рекомендований інтервал між рядами - 65 см, а між рослинами - 35 см.
Розсаду поміщають в лунку, засипаю ґрунтом, ущільнюють і поливають.
Догляд за кущами
Весь подальший догляд за помідорами включає проведення наступних заходів:
- Полив грунту.
Землю потрібно зволожувати так, щоб виключити надмірну вологість, але і не допустити пересихання.
- Проведення прикорму.
Разів зо три за сезон помідори рекомендується підгодовувати розчином з аміачної селітри (15 г), хлористого калію (30 г) і суперфосфату (50 г), розведеного у відрі води. А в період зацвітання внести бор шляхом обприскування листяної частини куща.
- Підв'язування.
Щоб кущі не зламалися в період плодоношення, вже на етапі активного зростання слід зайнятися їх підв'язкою. В якості опори можна використовувати кілочок, вбитий в землю на відстані 10 см від куща.
- Підгортання.
Якщо рослина росте в теплиці, підгортання потрібно проводити 2 рази за весь сезон.
- Формування куща.
Малі гілочки які не плодоносять краще прибирати, так як вони знижують ступінь родючості рослини. Також потрібно обрізати нижні пасинки.
За інформацією Держстату у Львівській області, за останній місяць в регіоні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 2%
28 березня 2017 1431Вирощування томатів - справа клопітка, але вкрай вигідна. Поміркуйте самі: при правильному догляді з одного куща можна збирати до 10 кг плодів
14 березня 2017 2093Директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Юрій Лупенко повідомив, що в 2016 році слід очікувати зростання продукції рослинництва на 0,7% до 170,6 млрд. грн
16 лютого 2016 1813Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове