Правильна обрізка винограду, що потрібно знати

22 листопада 2016 Bengaluru 2629
Правильна обрізка винограду, що потрібно знати

Згідно з легендою, вперше почали обрізати виноград ще за часів Римської імперії. Сталося це завдяки спостережливості і кмітливості одного фермера, який займався виноробством.

Одного разу кілька кущів винограду покусали осли. Фермер зауважив, що через рік ці кущі стали плодоносити набагато рясніше, ніж всі інші саджанці. Саме завдяки цьому випадку, виноград стали регулярно обрізати.

Будь-який початківець садівник може добитися відмінних результатів, дотримуючись правильної методики обрізання. Це дозволяє не тільки збільшити врожайність рослини, а й підвищує смакові якості винограду.

Коли проводити обрізку?

Якщо Ваша дача або сад знаходиться в кліматичній зоні з холодними зимами, то краще проводити обрізку лози в осінній період. Це істотно полегшить завдання по укриттю винограду. Зазвичай, з настанням холодів, кущ загортають мішковиною і присипають землею. Штучна шуба дозволить захистити рослину від лютих морозів. Якщо є така можливість, то можна покласти лозу на землю і вкрити її.

Фахівці не радять проводити обрізку навесні. У цей період рослина якраз виходить зі стану анабіозу "сплячки". Обрізка лози може привести до надмірної втрати соків, виноград починає "плакати". Разом з соком виходять поживні речовини, а це може стати причиною не лише поганого врожаю, але і загибелі винограду!

У літній період за виноградом також потрібно доглядати. Це виражається в проведенні профілактичних заходів - пасинкуванні, обламуванні зайвих гілок, обприскуванні. Всі процедури спрямовані на збільшення просвіту і на боротьбу зі всілякими шкідниками. Обламування гілок дозволить звільнити простір для грон і прибере зайве затінення, що створить кращі умови для дозрівання ягід винограду.

Особливості обрізки винограду

Осінню обрізку рекомендують проводити в два етапи. Після того як зібрано врожай, прибираються слабкі гілки і дзиги, які висмоктують на себе поживні речовини. Після завершення листопада переходять до другого етапу обрізки. За цей час поживні речовини переходять з лози в корені винограду. Обрізаються гілки, які плодоносили. Проводити обрізання потрібно до настання морозів, інакше гілки стануть ламкими.

Зазвичай, люди котрі займаються вирощуванням винограду, залишають 4-7 рукавів. Їх кількість залежить від початкового розміру куща і від віку. Новим саджанцям досить залишити 3-4 рукава. На кожному пагоні залишають 3-4 вічка. Обов'язково повинен залишитися основний, найсильніший пагінець, який росте перпендикулярно землі. На основному пагоні залишають 5-6 очок, це буде плодова стрілка.

Не варто боятися обрізати зайві гілки. Потрібно пам'ятати про те, що виноград, як і будь-яка рослина, потребує періодичного омолодження. Нові гілки наберуть сили і подарують Вам ще кращий врожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правильна обрізка винограду, що потрібно знати
Виноградарство

Правильна обрізка винограду, що потрібно знати

Будь-який початківець садівник може добитися відмінних результатів, дотримуючись правильної методики обрізання. Це дозволяє не тільки збільшити врожайність рослини, а й підвищує смакові якості винограду

22 листопада 2016 2630
Виноград, користь винограду для здоров'я, вміст вітамінів та мінералів у винограді
Продукти харчування

Виноград, користь винограду для здоров'я, вміст вітамінів та мінералів у винограді

Виноград - один з найпопулярніших і смачних плодів, багатий вітамінами А, С, В6 і фолієвою кислотою, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм та селеном. Виноград містить багато води і відмінно підходить для гідратації. Він досить корисний для організму, оскільки має усі необхідні поживні речовини та малу кількість калорій

4 листопада 2015 3446

Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове