Рослини, що живуть у пустельній місцевості здатні виробляти клейкий секрет, який збирає піднятий вітром пісок, що створює ефект наждачного паперу для зубів тварин.
Збір піску липкою поверхнею рослин потрапив в поле зору вчених давно. На цей рахунок висували різні гіпотези, від участі в терморегуляції до захисту від поїдання, проте експериментально жодну з них перевірити не намагалися.
Співробітники Каліфорнійського університету в Девісі очистили від піску стовбури, пагінці і листя піщаної вербени Abronia latifolia на експериментальній ділянці в Каліфорнії. Протягом двох місяців позбавлені захисту рослини зазнали вдвічі більшого збитку від зубів травоїдних тварин, ніж ті, що залишалися покриті піском. Коли вчені покрили додатковим шаром піску усю рослинність на експериментальній ділянці, рослини практично перестали цікавити тварин.
Щоб перевірити, чи працює пісок, як маскування, дослідники покрили частину вербени зеленим піском, що нагадує за кольором листя, а іншу частину - піском з кольором грунту. Травоїдні їли їх менше, ніж рослини без піску, але колір не впливав на рівень споживання. Таким чином, захист від тварин виявилася пов'язаним лише з "наждачним" ефектом піску.
Для захисту від травоїдних тварин рослини використовують різноманітні еволюційні пристосування. Найбільш відомі отрута, колючі шипи, різкий неприємний запах і симбіоз з жалячими комахами.
Коротка характеристика деяких біологічно активних речовин, що містяться в лікарських рослинах
14 серпня 2019 1786Вчені розробили біодизель з ятрофи (рід сімейства Молочайні. Складається приблизно з 190 видів сукулентів, чагарників і дерев.), насіння якої містить 20-25% олії
15 березня 2017 1331Рослини, що живуть у пустельній місцевості здатні виробляти клейкий секрет, який збирає піднятий вітром пісок, що створює ефект наждачного паперу для зубів тварин.
7 березня 2016 2337Перловка знижує рівень цукру в крові, знижує апетит і покращує травлення, що дозволяє боротися з діабетом, серцево-судинними хворобами і зайвою вагою
1 березня 2016 1966Грибок Tropical Race 4 продовжує знищувати сорт бананів Кавендіш у всьому світі і виробникам доводиться складати плани пошуку альтернативних джерел для виробництва продуктів харчування, до складу яких входить банан
18 січня 2016 1973Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове