Соняшник - це однорічна трав'яниста рослина, що належить до сімейства складноцвіті. Його часто називають мексиканською квіткою сонця, оскільки саме звідти він і походить.
Соняшники виникли в Мексиці та Перу. У Сполучених Штатах, їх вирощували ще в стародавні часи. Корінні американці використовували це насіння не тільки в кулінарних цілях, але й для підтримання життєдіяльності різних квітів та їх коренів, а також у якості барвника. В Європі соняшники були представлені іспанськими дослідниками. Вперше вони були вирощені в Іспанії, а згодом введені в інші сусідні країни. В даний час, соняшникова олія є однією з найбільш популярних в світі. На сьогоднішній день, більшість людей вживає соняшникове насіння як закуску між прийомами їжі, оскільки воно багате вітамінами, мінералами та іншими важливими поживними речовинами.
Посадка соняшника
Соняшники найлегше вирощувати під прямими сонячними променями на відкритому повітрі. У районах з тривалим періодом цвітіння, їх рекомендують садити в кінці весни після закінчення морозу, коли грунт повністю прогріється. Проте, у районах з коротким вегетаційним періодом, насіння можна садити за тиждень або два до дати останнього морозу, оскільки рослини стійкі до холоду.
Перед посадкою підготуйте грунт, щоб він був рівномірний, без брил. Садіть насінини 2,5 - 5 см глибиною і на відстані 10 - 15 см один від одного.
Застосування збалансованих добрив при посадці сприяє розвитку міцних коренів. Насіння проростає через 7-10 днів і стебла досягають 15 см у висоту і мають щонайменше 2 пари листків. Сійте насіння кожні 2-3 тижні для безперервного цвітіння соняшників протягом літа.
Вирощування соняшника
Соняшники, як правило, дуже легко вирощувати в районах з тривалим жарким кліматом, який сприяє цвітінню. Вони найкраще ростуть при температурах між 21°C - 25°C. За розміром, вони є досить великі, тому вимагають багато місця. Проте, існують деякі сорти, які спеціально розводять для компактного вирощування в невеликих приміщеннях або для вирощування в контейнерах. Соняшник буде рости в різних типах грунту, допоки він не заболочений і рівень рН якого становитиме від 6,0 до 7,5 (зазвичай вище 6,0 не рекомендується). Соняшники найкраще вирощувати у місці, яке отримує найбільше сонячних променів і одночасно містить укриття від вітру, який може пошкодити стебла.
Якого догляду потребує соняшник
Незважаючи на те, що соняшники стійкі до посухи, їх слід часто поливати, щоб зміцнити корінь. Ці рослини не потребують добрив, насправді додавання азоту сприяє вегетативному росту і таким чином затримує цвітіння. Тому, їх не слід поливати нічим, окрім великої кількості води. Стебла соняшника можуть легко вирости 2 - 3 м у висоту і можуть потребувати підтримки. Бамбукові кілки підійдуть в такому випадку найкраще.
Хвороби та шкідники соняшника
Серед хвороб спричиненими грибковими захворюваннями найбільш поширеними є в'янення, плямистість листя, борошниста роса.
Симптоми в'янення починаються після цвітіння. Великі чорні ураження з'являються на стеблі і зливаються у великі почорнілі ділянки. Поява ранніх інфекцій, спричинена періодами вологої погоди, призводить до в'янення квіток.
Симптомами плямистості є поява темно-коричневих пошкоджень на листках, які можуть деформувати листок, що в результаті призводить до його гниття. В таких випадках, видаліть заражені листки і притримуйтесь оптимальної відстані між рослинами, щоб зменшити вологість і сприяти хорошій циркуляції повітря.
Симптомами борошнистої роси є плями, що спочатку з'являються на нижніх листках. Білі плями стають сірими і стають помітними чорні грибкові тіла. Сильно уражені листки жовтіють та засихають. Тому, намагайтесь підтримувати грунт в чистоті, забезпечуючи його хорошою циркуляцією повітря. Фунгіциди можуть допомогти контролювати захворювання, але будьте уважні перед тим як їх застосовувати, оскільки деякі з них забороняють споживати насіння після оброблення такими засобами.
Врожай соняшника
Соняшники можна збирати, коли задня частина квітки починає жовтіти і її головка звисає. Зріжте стебло приблизно 5 см нижче голови і покладіть сушити в тепле, добре провітрюване місце протягом декількох тижнів. Коли головки ретельно висушені, видаліть насіння і дайте йому підсохнути протягом наступних декількох днів перед зберіганням.
У зерновому балансі України ячмінь займає важливе місце. Хоч вирощується ця культура повсюдно, її агротехніка не така вже проста
27 березня 2018 1733Хмельницька група компаній "Фруктовий світ Україна" і "Агролідер" ініціювали багаторічну програму з вирощування та експорту квасолі. Це найбільший "квасолевий" проект в Центральній Європі
28 березня 2017 1642М'яка зима 2016/2017 рр. сприяла збереженню збудників хвороб та шкідників озимих культур. Ослаблені ж з осені рослини значно легше уражуються різноманітними захворюваннями
24 березня 2017 1346Довгоносики і рапсові скритнохоботники вже при температурах від 11 до 12°C залишають свої зимові притулки, а як тільки грунт прогрівається на 2 см вглиб до 5-7°C, вони вже починають вилітати на поля
22 березня 2016 2876Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове