В Україні не засіють 20% полів - експерти

6 березня 2015 Bengaluru 1367
В Україні не засіють 20% полів - експерти

Цього року українським аграріям через брак грошей доведеться скоротити обсяги посівної. Про це повідомив гендиректор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.

"Зараз дефіцит коштів на посівну становить приблизно 20% від необхідного фінансування. Умови кредитування через падіння економіки істотно погіршилися", - сказав він, нагадавши, що раніше влада оцінювали загальну вартість посівної на 2015 рік у 11 мільярдів гривень.

Найбільш гірше справи у невеликих компаній і фермерів, оскільки майже 100% дрібних і середніх аграрних компаній зараз не можуть отримати банківське фінансування.

"З дрібним бізнесом ніхто особливо не хоче мати справу. Якщо якісь пропозиції про кредитування і надходять, то вони, як правило, виходять від сумнівних компаній або посередників. Цього року практично всі прив'язані до твердої валюти. Банки бояться кредитувати фермерів в умовах економічної нестабільності. А якщо і пропонують кредити під майбутній урожай, то за ставками вищеі 30%", - сказав у свою чергу віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Віктор Гончаренко.

Це підтверджують і виробники на місцях, які або відмовляються від посівної, або переорієнтовуються з зернових на інші культури. Не всі поля, які вже почали засівати на цьому тижні (в південних областях України), почали обробляти, і далі ситуація лише погіршуватиметься - масова посівна по всіх областях, за оцінками метеорологів може початися в найближчі 10-14 днів, повідомляє видання.

"Кредити за всяку ціну (за високими ставками) треба буде віддавати, а чи заробимо ми стільки від урожаю, щоб їх повернути? Це велике питання. Краще нічого не робити, ніж працювати на банк. Я, наприклад, цього року хочу "взяти відпустку" і перечекати", - сказав директор фермерського господарства "Едельвейс" Анатолій Мустафаєв.

Гроші є лише у великих виробників і зернотрейдерів, які отримують з-за кордону валютну виручку і змогли заробити на підвищенні курсу долара.

"У нас немає проблем з фінансуванням весняно-польових робіт, головним чином, справляємося за рахунку оборотних коштів. Поточні ж витрати скорочуємо за рахунок прямих закупівель за кордоном потрібних для посівів насіння, пально-мастильних матеріалів, мінеральних добрив", - розповів генеральний директор ТОВ СП "Нібулон" Олексій Вадатурський.

З фінансуванням посівної відразу є дві проблеми. Перша - це імпортна складова, через яку подорожчало паливо, насіння і мінеральні добрива.

Друга складність - це нестача грошей, які дають банки в кредит для посівної. Виникла вона через тотальний відтік депозитів і зростаючих ризиків неповернення по кредитах.

А також велика ставка кредитування. Так, середня ставка для агрокредиту зараз складає близько 28-30% річних, максимальна ж досягає 35%.

Таким чином, викрутитися з непростої ситуації, зараз вдається тільки тим компаніям, які не встигли розпродати старі зернові запаси.

Джерело: utro.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зерносушарки: які бувають та їх властивості
Техніка, обладнання для АПК

Зерносушарки: які бувають та їх властивості

Основна функція зерносушарки - сушка зернових культур, під час якої зменшується вологість зерна, що дозволяє йому довше зберігатися. Також, на етапі сушки відбувається дозрівання врожаю та покращуються його якості

1 лютого 2024 209
Європейці скуповують 80% експорту української продукції садівництва
АПК України

Європейці скуповують 80% експорту української продукції садівництва

Європейський союз залишається ключовим ринком для значної частки українських товарів у 2023 році

26 січня 2024 275
Зернові культури: які бувають та їх характеристика
Рослинництво

Зернові культури: які бувають та їх характеристика

Зернові культури - основний продукт сільського господарства у багатьох країнах світу. До зернових культур відносяться: пшениця, жито, кукурудза, ячмінь, овес, просо, рис, сорго, тритикале, а також гречка із сімейства гречаних.

19 серпня 2019 2476
Контейнерне овочівництво - як альтернатива для дачника
Сад, город, дача

Контейнерне овочівництво - як альтернатива для дачника

Контейнерне овочівництво широко поширене в багатьох країнах. В Україні такий спосіб обробітку культурних рослин теж стає популярним

19 серпня 2019 1315
Розведення риби
Рибництво

Розведення риби

Поряд з іншими видами сільськогосподарської діяльності розведення риби грає важливу роль в постачанні населення планети продовольством, а також цінною сировиною для фармацевтичної, косметичної та інших галузей

15 серпня 2019 1496

Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове