Чотирнадцять білоруських підприємств почнуть поставки молочної продукції в Китай. Про це повідомив перший заступник міністра сільського господарства і продовольства Леонід Маринич, пише Belta.by, передає Latifundist.com
Мова йде про Пружанський і Барановицький молочні комбінати, Березівський сироварний комбінат, Верхньодвінський маслосирзавод, ВАТ "Мілкавіта", Лепельский і Лідський молочно-консервних комбінатах, Щучинський маслосирзавод, Слуцький сироварний комбінат, ВАТ "Здравушка-мілк", Мінський молочнийзавод №1, Молодечненський молочний комбінат, ВАТ "Молочний світ", ВАТ "Бабусина кринка".
Ще одне підприємство - ВАТ "Савушкін продукт" - за підсумками переговорів з китайською стороною змогло розширити асортимент продукції, що експортується. ВАТ "Савушкін продукт" розпочав поставки до Китаю першим з білоруських підприємств у вересні 2014 року.
Крім того, заявку на постачання продукції в Китай подавав ВАТ "Беллакт", проте китайська сторона поки не задовольнила її. Як пояснив Леонід Маринич, це викликано не через претензії до якості товарів, а з технічних моментів, пов'язаних із заповненням документів, у тому числі ветеринарних сертифікатів. Зараз документи відправлені на доопрацювання і в Мінсільгосппроді розраховують, що Китай в травні дозволить підприємству поставки.
Білоруська молочна продукція може з'явитися на прилавках китайських магазинів в червні-липні. Як пояснив Леонід Маринич, Китай готовий купити до 100 тис. т продукції.
Щоб пробитися на китайський ринок, Білорусі довелося конкурувати з найбільшими виробниками молочної продукції Австралії та Нової Зеландії, а також країнами Латинської Америки та Євросоюзу.
Інтереси білоруської сторони в Китаї представлятиме ЗАТ "М'ясо-молочна компанія", що допоможе підприємствам скоординувати цінову політику.
Що стосується логістики, то білоруська молочка буде відправлятися в Китай через Клайпеду і далі морським шляхом. Як підкреслив Леонід Маринич, це найвигідніший і економічно обгрунтований варіант. Компанії, які будуть зацікавлені в поставках продукції з невеликим терміном зберігання, зможуть налагодити доставку авіасполученням.
Експорт українського гранульованого шроту в ряд областей Білорусі в даний час дозволений, незважаючи на діючий карантин по АЧС щодо поставок з більшості регіонів України
20 березня 2017 1437Заборона на поставки продукції птахівництва з усієї території України через спалахи пташиного грипу ввели Ірак, Китай, Катар, Ємен, Йорданія
17 березня 2017 1433В Україні за минулий тиждень ціни на ринку сої знизилися. Так, на 200 грн/т просіли ціни на умовах поставки EXW-елеватор (до 11,4-11,8 тис. грн/т) і СРТ-завод (до 11,7-12,1 тис. грн/т), на умовах FOB - на $10 за т (до $ 385-395 за т)
17 березня 2017 1400Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове