Нове експортне мито на пшеницю, механізм якого в даний час розробляють Мінсільгосп РФ і мінекономрозвитку РФ, може почати діяти з серпня. Про це заявило джерело на ринку, знайоме з ходом підготовки документів.
"Мито, нехай і в невеликому розмірі, почне діяти вже в серпні", - сказав він.
За його словами, ціна на зерно на той час підвищиться і валютний курс зміниться. "Вже зараз ціна пшениці доходить до 195 дол. за тонну", - сказав він. Раніше трейдери повідомляли, що контракти укладаються по 190 дол. за тонну.
Мінсільгосп РФ розробив нову формулу на обмеження експорту пшениці. Вона номінована в рублях і буде розраховуватися з урахуванням валютного курсу. Пропонується формула розрахунку, при якій контрактна ціна в доларах буде переводитися в рублі, потім ділитися навпіл і з неї буде відніматися 5500 рублів.
За словами джерела, "є ще гірший, варіант, який запропонувало Мінекономрозвитку, - вичитати 5000 рублів".
На думку експортерів зерна, пропонований варіант обмеження експорту пшениці робить бізнес непередбачуваним, не дозволяє планувати експортні поставки, які, як правило, оформляються на два-три місяці вперед. До того ж це може обернутися і проти виробників, і продавців зерна, оскільки на них будуть перекладені всі додаткові витрати. Ряд регіонів буде взагалі "відрізаний" від експортних поставок.
Зняти ці ризики можна в тому випадку, якщо при розрахунках буде враховуватися валютний курс на основі паспорта угоди, а не на дату поставки зерна, вважають експерти. У Мінсільгоспі РФ деталі формули не коментують, заявляючи, що документ поки проходить стадію узгодження.
Експортне мито на пшеницю в РФ діяло з 1 лютого по 15 травня 2015 року. Його розмір становив 15% від митної вартості плюс 7,5 євро, але не менше 35 євро за тонну.
За даними Мінсільгоспу РФ, за час її дії експорт пшениці знизився в 2,5 рази, до 1,6 млн тонн. Всього за цей період поставки зерна за кордон скоротилися на 23%, до 4 млн 751 тис. тонн.
З початку поточного сільгоспроку (тобто з 1 липня 2014 року) по 13 травня 2015 року Росія експортувала 28 млн 70 тис. тонн зерна, що на 18,4% більше, ніж за відповідний період попереднього сільгоспроку (23 млн 708 тис. тонн).
Європейський союз залишається ключовим ринком для значної частки українських товарів у 2023 році
26 січня 2024 583Україна збільшила експорт ягід журавлини і чорниці більш ніж в 3 рази. Поставки малини, ожини та шовковиці збільшилися майже в 2 рази
30 березня 2017 2981Індія в очікуванні рекорду виробництва продовольства в 2016/17 МР ввела 10% імпортне мито на пшеницю
30 березня 2017 3265Copyright © 2023 Vrozhay.com. Усі права захищено
Портал Vrozhay.com не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу. При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, гіперпосилання на портал Vrozhay.com обов`язкове